Gothic metal...obecně

28. ledna 2013 v 13:05 | Metalistka123 |  Metal. žánry
Počáteční fáze Gothic metalu je něco jako smíšenina Gothic roku s metalovými texty. Vznikl na počátku 90. let 20. století v Evropě, částečně i v Americe. Jako zakladatl Gothic metalu se považuje skupina Samhain, ale v tomto směru se mnohem víc proslavila skupina Christian Death. Gothic metal se vyznačuje klasickým, chraplavým, mužským death metalovým hlasemn nebo vysokým, ženským operním hlasem. V tomto stylu e kombinují prvky z historického období Gotiky a dnešní podobou heavy metalu. Za dosud nejposlouchanější extremegothic metalovou skupinu se považuje skupina Cradle of Filth

Hlavní znaky:

  • se zaměřují na abstraktní předměty: a , nebe a peklo, romance, horor, deprese, ztráta blízkých, prázdnota a smrt. Typicky jsou postavy umístěny do prostředí před 20. stoletím, většinou do středověku. Někdy jsou křesťanské, satanistické jsou pouze výjimečně.textyvíra a Bůh
  • zpěv: Mužské hlasy jsou buď hluboké tenory, nebo death-metalový chrapot. Ženské hlasy bývají vysoké a operní, ale někdy jsou zpívané v normální stálé tónině a jsou zkombinované s dozvukem efektů.
  • kytary a basy jsou hlavní. Někdy více, někdy méně používají distorsion, stejně jako doom metal. Dále používají bicí (někdy synthetizátory); tempo a zvuk jsou většinou závislé na výkonu zpěváka a konkrétní písni.
Gothic metal má mnoho společného se symphonic metalem. Symfonický metal vznikl koncem devadesátých let 20. století. Na rozdíl od gothic metalu, který je spíše agresivní (podle death metalu), je symphonic metal jednodušší, lehčí a převládají v něm motivy klasické hudby.
Love metal se v mnohém podobá gothic metalu, dbá hlavně na klávesy a texty jsou milostně-náboženské. Jediným rozdílem je, že zpívá mužský tenor nebo baryton.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama