Únor 2013

Téma týdne-Nekonečno

26. února 2013 v 20:45 | Metalistka123
Tááák...dneska zase napíšu něco k tématu týdne-tentokrát o nekonečnu. Mnoha metalových fanoušků i fanoušků jiného hudebního stylu, si přeje stejně jako já, aby jejich oblíbená kapela tvořila stále nové a nové písně Pořád. Jenže to bohužel nejde, protože zkrátka nic kromě času nemůže být nekonečné. Všechno jednou zanikne-Slunce, Země a nebo třeba celý vesmír. A tak jako tyhle se jednoho dne rozpadne i taková kapela.... Ale jejich písničky budou žít navěky, dokud lidé nevymřou, nebo pokud za pár století neupadnou v zapomění ;)

Deathstars-obrázky

24. února 2013 v 10:05 | Metalistka123 |  obrázky-2
Tak tady je pár obrázků Deathstars-
1)Můj nej ♥♥♥-

2)cyanide

3)Andreas Bergh-no není úžasný? :DD

4)ááá Oscar Leander alias Vice(bicí)Picture of Deathstars

5)Jonas Kangur alias Skinny Disco-Picture of Deathstars

6)Eric Bäckham alias Cat casino-

7)áááá poslední emil Nödtveidt alias Nightmare industrie-

Black Veil Brides :))

22. února 2013 v 19:05 | Metalistka123
Tady dávám video od jedné harcorové skupiny. Není to jenom kvůli tomu jak hrají, ale i kvůli tomu jaký mají styl oblečení. Jejich image je velice zajímavý podle mě. Jak se líbí vám to už posuďte sami dole v anketě ;)


Tady je jedna z písniček která se mi od nich líbí nejvíc Nevinný-Rebel love song

Téma týdne- vzpomínky

15. února 2013 v 9:19 | Metalistka123
protože téma týdne jsou vzpomínky, řekla jsem si, že by bylo obré kdybychom zavzpomínaly na ty starší metalové skupiny, které se zapsaly do historie metalu. První takovou skupinou je anglická, heavy metalová skupina Iron Maiden.
Iron Maiden je skupina založená v roce 1975 baskytaristou Stevem Harrisem. Kapela se stala legendární nejen díky své hudbě, ale také díky svému maskotovi Eddiemu, který se objevuje na obalech všech alb a singlů kapely (kromě prvního singlu "Running Free"). K roku 2010 prodali přes 85 milionů alb a dostali jednu cenu Grammy. Získali mnoho dalších cen, mezi které patří Ivor Novello Awards, Juno Award či Brit Awars.
Do roku 2010 skupina vydala celkem patnáct studiových alb, na kterých v různých obdobích zpívali tři zpěváci − Paul Di'Anno (dvě alba), Bruce Dickinson (jedenáct alb) a Blaze Bayley (dvě alba). Jediným stálým členem skupiny zůstal Harris, na všech albech se však podílel i kytarista Dave Murray. Nejdelší období skupina odehrála s dvěma kytaristy. Od roku 1999, kdy se vrátil Adrian Smith, ve skupině hrají tři − Murray, Smith a Janick Gers, který Smithe v roce 1990 nahradil.

Eddie:

Další skupinou je Metallica.
Metallica je americká thrash-metalová skupina založená roku 1981 v Los Angeles. Pro první alba Metallicy jsou typická rychlejší tempa skladeb, agresivní a ve svém stylu i hudebně náročnější kompozice. Tato skutečnost je zařadila společně se skupinami Megadeth, Slayer a Anthrax do "Velké čtyřky" thrash metalu.Skupina se dala dohromady na základě inzerátu v losangeleských novinách, který podal bubeník Lars Ulrich. Ve skupině hraje sólový kytarista Kirk Hammett (který se přidal ke skupině v roce 1983), basový kytarista Robert Trujillo (členem od roku 2003) spolu se zakládajícím bubeníkem Larsem Ulrichem a pak zpěvákem a doprovodným kytaristou Jamesem Hetfieldem. Předchozí členové skupiny byli sólový kytarista Dave Mustaine (který odešel a založil skupinu Megadeth) a basisté Ron McGovney, Cliff Burton a Jason Newsted. Skupina také dlouho spolupracovala s producentem Bobem Rockem, který produkoval všechna alba od roku 1990 do roku 2003 a pomáhal také jako dočasný baskytarista po odchodu Jasona Newsteda do příchodu Trujilla.
Kapela si dokázala postupně získávat stále větší a větší množství fanoušků v undergroundu, a také přízeň kritiky. Někteří kritici považují album Master of Puppets z roku 1986 za jedno z nejvýznamnějších metalových alb. Skupina dosáhla výrazný komerční úspěch s pátým albem Metallica (známým také jako Black Album), vydaném roku 1991, které debutovalo na 1. místě žebříčku Billboard 200. Tímto albem se kapela počala ubírat směrem ke střednímu proudu. Celosvětového ohlasu dosáhly singly "Fade to Black", "Master of Puppets", "Welcome Home (Sanitarium)", "One", "Enter Sandman", "The Unforgiven", "Nothing Else Matters", "Fuel" a "Whiskey in the Jar".

Metallica:

Cradle of Filth- Her ghost in the fog(live 2006)

15. února 2013 v 8:50 | Metalistka123 |  Koncerty
Táááák prodnešek vám sem dám trochu starou živou verzi písničky Her ghost in the fog, ale podle mě je to asi nejlépe nazpívané právě tady:


snad se vám bude líbit jako mně :D

Moje nej video od Deathstars :)

12. února 2013 v 8:53 | Metalistka123 |  SongyCradle of Filth

6. února 2013 v 11:07 | Metalistka123 |  Cradle of Filth

Cradle of Filth je black/gothic/extreme metalová skupina založená v Suffolku ve Spojeném království roku 1991. Kapela, které dominuje až chorobně ječivý vokál Daniho Filtha, hrála zprvu black metal, doplněný o temné klávesové party. Dnes je její styl nejčastěji definován jako extrémní heavy metal s gothickými prvky.

Historie:

Jak už jsem řekla, skupina Cradle of Filth vznikla v létě 1991 v Anglickém Suffolku. Během prvních tří let své existence nahrála čtyři dema (Invoking The Unclean, Orgiastic Pleasures, The Black Goddess Rises a Goetiu kterou ale nevydali v roce 1992 a po té ještě Total Fucking Darkness v roce 1993). V roce 1994 podepsala kontrakt s nahrávací společností Cacophonous Records a následně vydala své debutové album The Principle of Evil Made Flesh. Toto album sice stále představovalo pouhý zárodek budoucí tvorby skupiny, bylo ovšem poměrně úspěšné a v červnu 2006 se objevilo v seznamu časopisu Metal Hammer mezi deseti nejlepších blackmetalových alb za posledních dvacet let. Vztah mezi kapelou a nahrávací společností se však velmi brzy zhoršil.
V roce 1996 přešla skupina ke společnosti Music for Nations, předtím ale nahrála ještě pod hlavičkou Cacophonous Records EP Vempire or Dark Faerytales in Phallustein, které mělo původně posloužit k odchodu od této společnosti. Navzdory okolnostem obsahuje řadu písní, které dodnes kapela hraje během svých živých vystoupeních a skladba Queen of Winter, Throned se v roce 2006 objevila na seznamu dvaceti pěti nezbytných extrememetalových hymen podle časopisu Kerrang!. Na EP si svůj debut se skupinou odbyla zpěvačka Sarah Jezebel Deva, která, ačkoli se objevila na všech následujících albech a vystupovala na všech turné skupiny, nikdy nebyla považována za jejího plnohodnotného člena.

Období pod Music for Nations (1996-2001)

Později v roce 1996 vyšlo průlomové album Dusk... and Her Embrace, které značně rozšířilo fanouškovskou základnu kapely. Toto koncepční album se skladbami, které se týkají hlavně vampirismu a tvorby Josepha Sheridana Le Fanu, ukázalo směr, kterým se kapela bude nadále ubírat.
V roce 1998 začal zpěvák Dani Filth psát do časopisu Metal Hammer svoji rubriku Dani's Inferno, kapela se objevila v dokumentární sérii televize BBC Living with an Enemy a vydala své třetí studiové album nazvané Cruelty and the Beast, které je založeno na životním příběhu Alžběty Báthoryové, tzv. Čachtické paní. V roli vypravěčky samotné hraběnky zde hostuje herečka Ingrid Pittová, která v této roli hrála již v roce 1971ve filmu Countess Dracula. Album se také stalo prvním albem skupiny, které vyšlo v USA a Dani Filth v roce 2003 prohlásil, že se jedná o album, na které je nejvíce hrdý, ale také přiznal nespokojenost s jeho kvalitou zvuku. V následujícím roce kapela pokračovala ve svém turné, ale také natočila své první hudební video PanDaemonAeoe a EP From the Cradle to Enslave.
Své čtvrté studiové album Midian, založené na novele Cabal od Clivea Barkera a jejím následném filmovém zpracování, vydala kapela v roce 2000. Podobně jako na albu Cruelty and the Beast zde v roli vypravěče vystupuje host, tentokráte Doug Bradley, který hrál právě v onom filmovém zpracování. Video k písní Her Ghost in the Fog z tohoto alba se stalo velmi často přehrávaným na stanici MTV2 a také na dalších metalových kanálech a skladba sama si našla cestu na soundtrack k filmu Ginger Snaps. Samotné album sklidilo značný úspěch a vyneslo kapelu na vrchol popularity. V roce 2001 vydala počin Bitter Suites to Succubi, který je označován jako EP. Tvoří jej čtyři nové skladby, tři znovu nahrané písně z alba The Principle of Evil Made Flesh, dvě instrumentální skladby a cover verzi písně No Time to Cry od The Sisters of Mercy a je jedinečný tím, že jej kapela nahrála ve stejné sestavě, jako předchozí album.

Období pod Sony (2001-2004)

Před vydáním nového alba vydala skupina kompilaci Lovecraft and Witch Hearts, živé album Live Bait for the Dead a přešla ke společnosti Sony Music, zpěvák Dani Filth si zahrál v hororu Cradle of Fear. V roce 2003 dochází k vydání alba Damnation and a Day, jehož nahrávání se zúčastnil Budapešťský Filmový Orchestr a Sbor, čímž se toto album velmi přiblížilo k symphonic metalu. Samo o sobě představuje nejkomplexnější nahrávku kapely, svojí délkou převyšuje ty předcházející o dobrých dvacet minut a vzešla z něj dvě videa: Mannequin inspirovaný Janem Švankmajerem a Babalon A.D. (So Glad for the Madness) založený na Pasoliniho filmu Salò. Zhruba polovina alba vychází z epické básně Johna Miltona Ztracený ráj. Záhy po vydání ovšem kapela opustila Sony a přešla pod Roadrunner Records.

Roadrunner Records (od roku 2004)

V roce 2004 vydala skupina album Nymphetamine, které se stalo prvním od The Principle of Evil Made Flesh, jež nebylo založené na žádném konceptu. Přibližování se k mainstreamu potvrdila nominace na cenu Grammy. V říjnu roku 2006 vydala kapela album Thornography, které bylo přijato podobně jako jeho předchůdce. V listopadu téhož roku odešel dlouhodobý bubeník Adrian Erlandsson, kterého nahradil Martin Škaroupka. V roce 2009 vydala kapela své zatím poslední koncepční album Godspeed on the Devil's Thunder vyprávějící o životě nechvalně proslulého francouzského šlechtice Gillesa de Raise. Nejnovější album skupiny Cradle of Filth se nazývá The manticore and thers horrors, které bylo vydáno v říjnu 2012

Kapela týdne- DEATHSTARS

6. února 2013 v 10:51 | Metalistka123 |  Deathstars
Deathstars je švédská industrial/gothic/metalová skupina. Koncertovat začala v roce 2002 a nyní jsou už známí po celém světě. Po singlu Synthetic Generation, který vznikl v roce 2001 a byl vydán pouze ve Švédsku, následoval singl Syndrome (2002), opět jen ve Švédsku, ale již v roce 2003 bylo na světě jejich první album Synthetic Generation s pořádnou dávkou elektronicky upravovaných metalových melodií.

Pouze pro švédské fanoušky byl jako předvoj v roce 2005 vypuštěn další singl Cyanide, po kterém přišla konečně v lednu 2006 na řadu další deska Termination Bliss, plná dalších úchvatných songů.

členové kapely:

  • Andreas "Whiplasher Bernadotte" Bergh - zpěv
  • Emil "Nightmare Industries" Nödtveidt - kytara a klávesy
  • Jonas "Skinny Disco" Kangur - bas a pomocné vokály
  • Oscar "Vice" Leander - bicí
  • Eric "Cat Casino" Bäckman - kytara


Cradle of Filth- Bathory Aria

3. února 2013 v 11:09 | Metalistka123 |  Písničky
No.... tak tohle bude podle mě asi nejklidnější písnnička od "Cradlů" Smějící se


Slipknot-fotky a obrázky :)

3. února 2013 v 8:55 | Metalistka123 |  Fotky
táááák tsdy je pár obrázků skpuiny Slipknot :)

1.logo:

2.Ve starých maskách:

3. V nových maskách:

Moje tvorba :)- Slipknot- psychosocial

2. února 2013 v 11:39 | Metalistka123 |  Nej Písničky
Toto video bylo vytvořeno z nudy asi v 10 hodin večer- takže není nic moc ://