ZakázanÝ ovoce

16. srpna 2014 v 21:05 | Metalistka123
Tuto kapelu jsem slyšela poprvé na letošním Masters of rock a musím říct, že byli doopravdy skvělí. Dokonce jsem měla i to štěstí osobně se setkat s jejich frontmanem (Pišto) a to jen díky svému příteli který ho zná osobně.
Článek o této skupině jsem se rozhodla napsat ze dvou důvodů. Ten 1. je ten že by bylo fajn kdybych napsala něco i o nějaké české kapele a ten 2. důvod je ten že jsou prostě skvělí a zaslouží si to!

ZakázanÝovoce je česká punk-rocková kapela která pochází ze Středočeských Říčan.
Kapela vznikla v roku 2005, kdy natočila první demo obsahující pět skladeb. Všechny tyto skladby se v jiném provedení objevily i na prvním řadovém albu s názvem FunguY! které bylo vydáno v roce 2006.V roce 2008 kapela vydala svoje druhé album s názvem není co řeshit ve vydavatelství Cecek records které se zabývá především punkovými kapelami.
4. června 2010 bylo na festivalu Lafestv pražském klubu modrá vopice pokřtěno další album Dost už bylo gest, kdy se role kmotra ujal Sváťa z kapely Totální nasazení.
Během roku 2010 se kapela účastnila soutěže Živák, pořádané agenturou Alfedus music a vysílané na televizní stanicí Public TV. Vítězstvím si zakázanÝovoce zajistilo účast na festivalu Masters of Rock, kde zahajovalo program na vedlejší Coca-cola Stage.
V roce 2011 měla kapela možnost vystoupit na festivalu Rock for people.
V roce 2012 kapela natáčí čtvrté řadové album pod vydavatelstvím Alfedus music s názvem Život se Tě neptá. Produkce se ujal Ecson Waldes ze studia Biotech s pomocí Hynka Tomana z kapely Support Lesbiens. V únoru tentýž rok vyjíždí na své 1. velké tour k nové desce s kapelou Totální nasazení. K CD kapela natočila 3 videoklipy k písnímVem si mě, Nech mě odejít a Groupie. V létě kapela vystupuje na festivalech Rock For People, hlavní stage Masters of Rock, Vysmáté Léto, Basinfire Fest, nebo Strahov Open Air.
roce 2013 kapela vyjíždí na jarní šňůru s kapelou Totální nasazení k jejich nové desce Oceloví ptáci. V létě kapela objíždí festivaly Votvírák, Benátská Noc, Sázava fest, Natruc nebo slánský Valník a připravuje se na podzimní česko-slovenské tour se slovenskou punk-rockovou partou Zoči Voči. Dne 22. 12. 2013 odehrál s kapelou svůj poslední koncert spoluzakladatel kapely Štěpán "Mejdlo" Soukup. Nahradil ho Václav "Laff" Vaňura.

Členové:

Jan "Pišto" Kinšt - zpěv,kytara
Václav "Laff" Vaňura -kytara,zpěv
Jarda "Yaris" Sládeček -basová kytara,zpěv
Fanda "Franc" Jeništa -bicí

Bývalí členové:

Štěpán "Mejdlo" Soukup - Kytara
Kryštof "Hefr" Vondráček -bicí
Adéla "Áda" Zemanová -saxofon,akordeon
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama